Mam 10 lat i chcę się zmieścić w sukienkę, jak schudnąć 15 kg bez żadnych leków?

Mam 10 lat i ważę 45 kilogramów, mam 150 centymetrów wzrostu i wyglądam jak beczka z kilogramem kartofli. Bardzo chciałabym schudnąć bez żadnych leków, bez efektu jo-jo i bez kosztów. W szkole czuję się jak beczka z cegłami, a szczególnie dlatego, że u mnie w szkole wszystkie dziewczyny są bardzo chude i ważą około 25 kilogramów. Ja zbyt dużo nie jem na śniadanie: dwie kromki chleba (prawie zawsze z pasztetem pomidorowym), na obiad: w szkole nakładają ziemniaków jedną garstkę i nie można chodzić po dokładki (tym lepiej dla mnie, poniważ mnie bardzo kusi jedzenie), na kolację: też dwie kromki chleba (prawie zawsze z miodem lub pasztetem). Bardzo lubię słodycze, ale mogę się im oprzeć i je odrzucić z własnego życia (codziennie jem 1 cukierka lub kilka paluszków solonych).

Bardzo chcę schudnąć 15 lub 20 kilogramów, wtedy nie będą się ze mnie wyśmiewali, bo teraz cały czas słyszę: "Cześć, grubasie, żaden chłopak cię nie chce". Najlepiej, jakbym mogła to zrzucić w ciągu miesiąca, ale jeśli nie da się tego w tak krótkim czasie zrobić, to mogę trochę poczekać, tylko nie za długo, bo w czerwcu na koniec roku chcę być w sukience. Jest bardzo ładna, ale w nią nie wejdę, a jest taka piękna. Bardzo proszę o poradę, bo nie wiem, co mam robić!!!

10 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po naniesieniu na siatki centylowe podanych przez Ciebie parametrów można wywnioskować, że zarówno masa ciała, jak i wzrost są prawidłowe w stosunku do wieku. Budowa ciała jest proporcjonalna. Absolutnie nie powinnaś się odchudzać w tak młodym wieku, gdyż może to grozić zaburzeniami w rozwoju oraz wyniszczeniem organizmu. Szybka utrata masy ciała może skutkować powstaniem efektu jo-jo. Warto wpisać do codziennego planu dnia nawet niewielką aktywność fizyczną. Jeśli wydaję Ci się, że Twój problem jest związany z chorobą, skonsultuj się z lekarzem POZ.