Migrenowe bóle głowy a angiografia

Witam, od kilku lat miewam migrenowe bóle głowy. Kilka lat temu miałam robione angio Mr bez kontrastu i wyszło mi coś takiego: w okolicy tętnicy łączącej przedniej dziwne ognisko wysoko sygnałowe, do ewentualnej dalszej konsultacji. Skierowano mnie następnie na angio TK bez kontrastu i tam wszystko było ok. Proszę o informację co to mogło być za ognisko? Nikt wtedy nie udzielił mi żadnych informacji, i czy mogło to zniknąć w ciągu kilku tygodni między jednym a drugim badaniem?

I nikt nie udzieli takiej odpowiedzi. Ognisko wysokosygnałowe świadczy o innym sygnale niż reszta tkanki. Czasem coś wygląda inaczej/sgeruje jakąś zmianę i wtedy potwierdza się obecność zmiany bądź ją wyklucza w innym badaniu albo powtarzając badanie za jakiś czas.
Angio MRI robi się bez kontrastu , natomiast angio TK z kontrastem