Motywacja do chodzenia do szkoły

Dzień dobry . Moja koleżanka < młodsza > ma problem z nie chodzeniem do szkoły. Mówi ,że jej sie nie chce i potrzebuje motywacji. Miała już sprawy w sądzie i sąd dał jej czas do czerwca na poprawienie sie , lecz ona ciąge nie chce . :c Jak można jej pomóc ?

Witam,
być może nie jest to wyłącznie kwestia tego, że jej się nie chce chodzić do szkoły (bo mogłoby się wydawać, że w tak poważnej sytuacji jak sprawa w sądzie nawet przy małej motywacji można by było się zmobilizować) a raczej że, z jakichś powodów, trudno jej do tej szkoły chodzić. Tutaj warto byłoby zadbać o pomoc psychologiczną dla koleżanki. Istnieje zapewne szereg możliwości uzyskania takiej pomocy nawet bezpłatnie. Być może koleżanka zdecydowała by się na taką pomoc. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości może się Pani kontaktować ze mną bezpośrednio. Pozdrawiam.

Witam Panią
Problem o którym Pani pisze jest bardzo poważny, bo mówimy o młodej osobie która sama decyduje się spędzić najbliższe kilka lat w ośrodku wychowawczym, pomimo tego że jeszcze można odwrócić bieg wydarzeń. Z jednej strony taka decyzja Pani koleżanki jest niezrozumiała a z drugiej strony jest to krzyczenie o pomoc, o granice, o normy, zasady. Być może Pani koleżanka potrzebuje pobyć w ośrodku aby w końcu określić co chce robić w życiu i kim jest. To co jest najtrudniejsze to zaakceptować właśnie takie wybory bliskich nam osób.
pozdrawiam Panią i koleżankę
Anna Suligowska

Dzień dobry!

Przyczyny tak poważnych problemów z pewnością leżą głębiej - w ogólnej kondycji psychicznej koleżanki, sytuacji rodzinnej, relacji z rodzicami/ opiekunami, dotychczasowej historii życia. Konieczna jest profesjonalna opieka psychologiczna.

Pozdrawiam!