Nagły i gniotący ból w mostku

Nagle złapał mnie silny, gniotący ból w okolicy mostka i zrobiło mi się słabo. Cała się oblałam potem, na dotatek ten ból trzymał mnie ok. 10 minut. Potem przeszło. Co to mogło być? Ból się pojawił podczas snu. To już mi się zdarzyło drugi raz. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Charakter dolegliwości przez Panią podawanych może wskazywać na chorobę niedokrwienną serca. W związku z tym proszę pilnie zgłosić się do lekarza rodzinnego, który na podstawie przeprowadzonego badania i wykonanego EKG zaleci dalsze postępowanie. Prawdopodobnie zostanie Pani skierowana do Poradni Kardiologicznej w celu rozszerzenia diagnostyki (próba wysiłkowa, badanie echokardiograficzne) i rozpoczęcia leczenia.