Najlepszy sposób, aby nauczyć 2-latkę korzystania z toalety

Witam. Jaki jest najlepszy sposob aby nauczyc 2latke korzystania z toalety?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety nie ma jednego najlepszego sposobu. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Na pewno trzeba próbować wdrażać trening czystości systematycznie i konsekwentnie, nie zrażając się pierwszymi porażkami. Nie zawsze dzieci od początku są skore do współpracy.

Dobrym sposobem jest zakup deski dla dzieci (nakładki). Trzeba pokazać dziecku, aby nie bało się korzystać z toalety i być przy nim.

Następnie wychodzić z nim od czasu do czas profilaktycznie aby pokazać, że trzeba pamiętać o załatwianiu potrzeb. Jedne dzieci uczą się szybciej, inne wolnej. Proszę nabrać cierpliwości.

Pozdrawiam serdecznie.