Napadowe paniki i lęki

Witam serdecznie czy ktos z wad mial badz ma problem z nerwami napadami paniki lèki nie wiem jak sobie juz z tym radzic :(

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Zaburzenia nerwicowe, lękowe, lęk napadowy są schorzeniami, które powodują duży dyskomfort. Ważne jest jednak to, że można wyzdrowieć, dzięki terapii możliwe jest całkowite wygaszenie objawów. Proponuję zastanowić sie nad podjęciem terapii, szczególnie terapii behawioralno - poznawczej, ktora jest najbardziej skuteczna w przypadku tego rodzaju schorzeń.

Witam, jeśli lęki mają postać napadów paniki, to łatwiej będzie Pani sobie z nimi poradzić, jeśli skorzysta Pani ze wsparcia psychoterapeutycznego. Praca nad objawami nerwicowymi wymaga wsparcia. Kiedy próbuje sobie Pani radzić sama to jest Pani w błędnym kole niewiadomych. Potrzebny jest ktoś zewnątrz, by pomóc Pani nauczyć się ważności na dynamikę napadów, co może być ich źródłem i wesprzeć w wypracowaniu nowych umiejętności radzenia z sytuacjami trudnymi. Pozdrawiam