Nasilenie dolegliwości bradykardii po operacji usunięcia macicy mięśniakowej

Przed operacjia usunięcia macicy miesniakowatej w znieczuleniu ogólnym miałam sporadycznie bradykardie zatokowa .Teraz po operazcji gdy leze na plecach dolegliwosci znacznie sie nasilily.Czy jest to niebezpieczne czy moze sie samo unormowac czy musze jak bede mogła wyjsc z domu udac sie do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić konieczność dalszej diagnostyki.

Wszystko zależy od Pani samopoczucia. Skoro wiedziała Pani o bradykardiach to znaczy że miała Pani jakieś objawy wcześniej, skoro się Pani diagnozowała. Nasilenie objawów w tym stanie może być groźne i trzeba się udać do kardiologa. Być może, że skieruje Panią na wszczepienie kardiostymlatora (rozrusznika)