Nasilone bóle pleców przy osteoporozie

Witam.Mam stwierdzona osteoporoze(30%).Mam 55 lat. W ostatnich dniach nasilily sie bole plecow ( po prawej stroni miedzy nerka a lopatka), utrudnia poruszanie sie?Czy to powodu osteoporozy? Do tej pory nigdy nie odczuwalam bolu, a o osteoporozie dowiedzialam sie niedawno, przypadkowo.Teraz pozostaje w leczeniu Bonviva.Jak sobie poradzic z tym bolem?

Aleksander Ropielewski

Bardzo możliwe, że dolegliwości bólowe są spowodowane osteoporozą. Leczenie polega na leczeniu osteoporozy i dopiero w dalszej kolejności stosowaniu leczenia przeciwbólowego. W przypadku bardzo nasilonego bólu pomocy może Pani szukać w poradni leczenia bólu przewlekłego.