Nawracające zaburzenia widzenia po zabiegu usunięcia zaćmy podtorebkowej

Witam. Jestem po zabiegu usunięcia zaćmy podtorebkowej tylnej. Po 3 - mcach wystąpila zaćma wtórna potrzebna byla kapsulotomia. Mam pytanie dlaczego po kapsulotomii bylo wszystko dobrze lecz teraz po jakims czasie znów widzenie jest mgliste smugi w nocy nie do zniesienia. Przy badaniu w lampie szczelinowej wszystko ok lecz ja widze mgle jak wlasnie ta lampa mam przyswiecone jak i od innych zrodel światła podobne do objawów jak przy zaćmie. Bardzo mnie to irytuje i nie wiem co zrobic.

Aleksander Ropielewski

Być może (nie mam możliwości przeprowadzenia badania) jest to spowodowane gojeniem się rogówki, która stała się mniej przejrzysta i odbiera Pan to jako smugi. Zachęcam do kontaktu z okulistą.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski