Niebezpieczeństwo przepukliny pępkowej

witam mam przepuchline pepkowa sa dwie teraz zanikla mi kulka w pepku gdzie byla ona widoczna ale za to boli mnie pepek i okolice czy mam panikowac i jesli moge zapytac czy operacja jest grozna

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, koniecznie powinna Pani udać się do chirurga, on bezpośrednio Panią zbada. Jeżeli chodzi o operację - jest prosta, krótka, wykonywana w ramach tzw. Chirurgii jednego dnia" Bardzo szybka rekonwalescencja.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam. A ciąża była? A jest planowana? Dla pełnej oceny potrzebne jest 1/ rozmowa, 2/ zbadanie = pomacanie, 3/ wykonanie usg by w końcu 4/ przedyskutować problem. Panikowanie nie jest potrzebne, Zabieg nie jest skomplikowany, znieczulenie poprzedzone badaniami wykluczającymi zagrożenia przebiegnie bez zakłóceń, tak więc groźny może być jedynie chirurg - jeśli zrobi taką minę ;o). Kraków to doskonały ośrodek tak więc spoko.