Niebolesny i twardy guzek na węźle chłonnym oraz niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy , a guzek na tarczycy i węźle chłonnym . Co to może być ? Czy niebolesny , twardy , nieruchomy guzek na wezle chlonnym moze byc niebezpieczny ? Ma to jakies powiazania z tarczyca ? Jakie kroki podjac w rozpoznaniu i leczeniu ? Bardzo prosze o pomoc , mam 18 lat i nie wiem co robic

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim wymagasz oceny specjalisty endokrynologa oraz wykonania dokładniejszych badań. Opisany, powiększony węzeł chłonny, w zależności od lokalizacji, może być konsekwencją zmian w tarczycy.