Niekotrolowana niedoczynność tarczycy a odchudzanie

moje pytanie dotyczy tarczycy.Od ponad roku nie byłam na kontroli na tarczyce.Mam niedoczynnosc tarczycy majac 40 lat.W czasie ciązy przytyłam do 40 kg,miałam cukrzyce ciążową,po porodzie zniknęła.Minęły 2 lata po porodzie,schudłam z 94 kg do 74,teraz waga nie spada,czy jak zaczne brac tabletki na tarczyce to zaczne chudnąc?

Witam serdecznie.
Zdecydowanie nie polecam przyjmowania preparatów hormonów tarczycy na własną rękę. Muszą być one bowiem dawkowane w sposób ściśle określony, a ich nadmiar również może być szkodliwy dla zdrowia. W pierwszej kolejności należy oznaczyć poziom hormonów tarczycy (TSH, fT3, fT4) i zdecydować o dalszym postępowaniu po konsultacji z lekarzem.

Leczenie endokrynologiczne jest niezbędne, jednak nie gwarantuje utraty masy ciała.
Dobrze by było by stosowała Pani odpowiednią dietę.
1. Ograniczenie podaży kalorii
2. Zwiększenia spożycia białka do 80-100g dziennie
3. Ograniczenie spożycia produktów tj. kalafior, brokuły, brukselka, fasola, soja, groch, ze względu na zawartość goitrogenów substancji zaburzajćych pracę tarczycy.
4. Dieta powinna być bogata w produkty zawierające selen i żelazo i oczywiście jod.
5. Należy spożywać produkty chude: chude mięso, wędliny, chude przetwory mleczne.
6. Ograniczyć należy spożycie tłuszczy zwierzęcych i spożywać więcej tłuszczy roślinnych tj. oliwa z oliwek, olej rzepakowy.
7. Należy pamiętać o odpowiedniej podaży wody, ok 2 litrów, jest to bardzo ważne ze względu na zwiększone spożycie białka.
8. Dobrze by było również wdrożyć aktywność fizyczną.