Nieliczne krwinki białe i czerwone świeże w polu widzenia

Witam badanie wykonane na analizatorze Novus,leukocytu-70,nieliczne w polu widzenia Krwinki Białe:3-5 wpw,Krwinki Czerwone Świeże :pojedyncze w polu widzenia,moczany bezpostaciowe pojedyncze,proszę o poradę,Janeczka.

Mikołaj Cyganok

Witam! Domyślam się, że chodzi o wynik badania osadu moczu. Obecność pojedynczych krwinek czerwonych i białych w osadzie moczy jest wartością prawidłową. Również obecność moczanów bezpostaciowych jest dopuszczalna u osób zdrowych. Radzę jednak skonsultować ten wynik z lekarzem zlecającym wykonanie badania, gdyż na pewno jego wykonanie miało czemuś służyć.

Mikołaj Cyganok

Niestety, nie wiadomo, czego dotyczy wpisany przez Panią parametr: Leukocyty. Jeżeli ich wartość dotyczy również moczu, to w zestawieniu z objawami klinicznymi, może sugerować infekcję dróg moczowych.