Brak orgazmu wywołanego przez partnera

Witam, mam 20 lat. Mam macicę w tyłozgięciu. Kocham się ze swoim partnerem od 3 lat, zabezpieczeniem są tylko pigułki. Jeszcze nigdy nie dostałam orgazmu... Bardzo bym chciała, partner bardzo się stara, ja też, ale po prostu nie mogę. Aby nie było mu przykro udaję, a bardzo bym chciała dostać choć razem z nim orgazmu. Co mam robić? Czy są jakieś tabletki, cokolwiek? Mam jeszcze jedno pytanie: czy można zajść w ciąże podczas okresu jeśli partner kończy w środku, jeśli nie biorę tabletek, bo to jest ta przerwa pomiędzy następnym opakowaniem? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przerwie pomiędzy braniem tabletek, jeśli stosuje się Pani do zaleceń na ulotce (tzn. przyjmuje tabletki przez 21 dni, a potem ma 7 dni przerwy na wystąpienie krwawienia), to jest Pani nadal chroniona przed zajściem w ciążę. Proszę uważnie przeczytać informacje zamieszczone na opakowaniu i ulotce załączonej do leku, a dowie się Pani szczegółowo, jak działa tabletka, którą Pani stosuje.
Orgazm u kobiet to składowa wielu czynników zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Za przeżywanie orgazmu u kobiet odpowiedzialne są ośrodki mózgowe oraz odpowiednia stymulacja pochwy, łechtaczki, sromu oraz szyjki macicy. Warto, żeby postarała się Pani sama doprowadzić do szczytowania. Kobieta uczy się przeżywać orgazm i czerpać przyjemność z seksu. Dlatego tak ważna jest znajomość swojego ciała oraz rodzaju stymulacji, jaka potrzebna jest do osiągnięcia orgazmu.
Cudownej tabletki nie ma. Wiele zależy także od Pani nastawienia i przeżywania bliskości z partnerem. Warto zaangażować partnera w ćwiczenia z poznawania ciała. Może Pani prowadzić jego dłoń tak, by mógł odkrywać Pani najczulsze punkty i sprawiać Pani jak największą przyjemność. Wzajemne poznawanie swoich ciał jest także elementem pogłębiającym więzi i intymne doznania. Eksperymentujcie Państwo z pozycjami, nastrojem i miejscem, gdzie uprawiacie seks.
Proszę także przede wszystkim starać się skupić na doznaniach, jakie odczuwa Pani w trakcie stosunku. Ciągłe myślenie o orgazmie nie wpływa na poprawę jakości współżycia. Może natomiast prowadzić do frustracji i zmniejszania się odczuwanej satysfakcji. Skierowanie myśli na przeżywanie i dawanie partnerowi przyjemności oraz poznanie swojego ciała może przynieść Pani oczekiwane spełnienie.  Jeśli natomiast będzie Pani uważała, że w tej sprawie wymaga pomocy specjalisty, zachęcam do wizyty u seksuologa.

Pozdrawiam