Niski puls u 64-latka

Mam 64 lata, jestem mężczyzną, puls spada mi do 45, ciśnienie ok. 145-80, czy powinienem się czegoś obawiać przy tak niskim pulsie, jak sięgam pamięciom to zawsze mówiono mi że mam niski puls, tylko że nie wiem w cyfrach jakie ono było . Kardiolog informuje mnie że jeżeli będę miał zasłabnięcia to powinienem mieć wszczepiony stymulator, obawiam się tego. Co robić ? Pozdrawiam.

Szanowny Panie, dopóki nie występują u Pana objawy to wystarczy okresowa kontrola, jeżeli jednak wystąpią objawy takie jak omdlenia/zasłabnięcia to należy rozważyć wszczepienie stymulatora. Decyzja oczywiście należy do Pana. Serdecznie pozdrawiam