Niskie ciśnienie i zawroty głowy u 23 latka

Witam Cały czas mam niskie ciśnienie rzędu 80/50 90/45. Mam 23 lata i jestem mężczyzną. Nie piję kawy, nie palę i nie piję alkoholu. Często jak szybko zerwę sie z łóżka lub wejdę do jasnego pomieszczenia mocno kręci mi się w głowie. Co może być przyczyną?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to wynik tzw hipotonii ortostatycznej. Nie należy tego leczyć a jedynie zapobiegać w/w np zmieniając pozycję powoli.