Odchudzanie po urodzeniu trójki dzieci

witam mam 23 lata urodziłam 3 dzieci najstarsza ma 5 lat mam 169 wzrostu i 74 kilo so mam zrobic by schudnac nie mam czasu na dopilowanie diety

Witam,
dieta pochodzi z języka greckiego i dotyczy stylu życia, sposobu myślenia – nie zaś wyłącznie stylu odżywiania. Więc brak czau nie jest przeszkodą do świadomego i zdrowego odżywiania. Zapewne wie Pani jakie są wytyczne odnośnie zdrowego odżywiania [dużo wody, 5 posiłków, dużo warzyw i owoców, regularne jedzenie itd.] to cała lista dobrych nawyków.
A oto plan:
1. Proszę spisać sobie wszystko co Pani jada w ciągu całego dnia łącznie z godzinami. Wystarczy spisanie 3-4 dni.
2. Proszę ocenić: wielkość spożywanych porcji, czy są one odpowiednie? Ilość posiłków i czas pomiędzy nimi. Ilość warzyw i owoców w diecie. Ilość żywności przetworzonej oraz słodyczy. Zapisać sobie te refleksje jako nawyki do wprowadzenia.
3. Proszę odnaleźć te z elementów jadłospisu, które według Pani odsuwają od osiągnięcia celu - obniżenie masy ciała.
4. Proszę wybrać jeden z nawyków [w którym najszybciej osiągnie Pani sukces] do wyeliminowania i rozpocząć proces zmian.
5. Kiedy nowy nawyk "będzie już Pani" proszę rozprawić się z kolejnym.

Metoda małych kroków jest najlepsza :)

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Dzień dobry!
Proszę zacząć od 5 regularnych posiłków. Drugim krokiem niech będzie odpowiednie nawadnianie organizmu ( masa ciała x 30 ml). Kolejny etap to wprowadzenie aktywności fizycznej- mogą być codzienne 30- minutowe spacery.
Pozdrawiam!
Ania Kuczkin