Operacja przepukliny a możliwość uszkodzenia siatki

Witam, jestem prawie 2 m-ce po operacji laparosk.przepukliny nadbrzusznej z wszytą siatką, wiem, ze w wyniku kaszlu siatka jak i zszywki mocujące mogą ulec uszkodzeniu, jakie są objawy takiego stanu?brzuch jak stoje jest twardy napięty, jak leżę miękki, tam gdzie zebrał się płyn surowiczy (pod jedną z blin) jest miejscem bolącym w dotyku, przeziębienie było silne, kaszel i katar mocny, w drugim dniu założyłam pas, brałam tiocodin. Pozdrawiam

Witam.
Objawy mogą być bardzo różne, od bólu po objawy niedrożności jelit z zatrzymaniem gazów i stolca i wymiotami. Ciężko jest stwierdzić nie widząc Pani, czy mogło dojść do uszkodzenia i wznowy przepukliny. Rozstrzygnąć może USG jamy brzusznej. Twardość brzucha po takiej operacji może być normalna i wynikać z procesu przebudowy blizny. Płyn surowiczy, który się zebrał, też nie musi oznaczać uszkodzenia tylko może wynikać z odpowiedzi organizmu na siatkę. Najlepiej będzie pokazać się u operatora. Pozdrawiam i życzę zdrowia