Opis badania RTG stawu biodrowego a wskazania do osteotomii

Witam.Mam 18lat i chciałabym zapytać,jak można zinterpretować opis badania RTG stawu biodr. : Spłycona panewka praw. stawu biodr. z osteofitozą i sklerotyzacją górnej krawędzi staw. panewki.Głowa kości ud. wysunięta bocznie i ku górze, 1/3 obw.powierzchni stawowej głowy poza zasięgiem panewki.Na zdj.osiowym delikatne skostnienia i wyostrzenia krawędzi g. kości ud. Co można by zrobić w tej sytuacji? Proponowano osteotomię k.udowej i korekcję osi kończyny.Czy w moim przypadku taka oper.ma sens?

Niestety nie jest to prawidłowa budowa stawu biodrowego i dlatego ortopeda zaproponował korekcję. Myślę, że ten zabieg ma sens lecz wszystko to należy omówić z ortopedą.