Osłabienie erekcji podczas stosunku - co jest przyczyną?

Mam 19 lat, mój chłopak 20. Jesteśmy ze sobą 10 miesięcy, nigdy nie uprawialiśmy seksu, ale zadowalaliśmy się inaczej. Jednak gdy mój chłopak próbował "wejść" - to albo nie zdążył, bo od razu dochodził albo jego członek opadał. Na dodatek od pewnego czasu nawet nie wychodzi nam zadowalanie się tak jak robiliśmy to do tej pory, gdyż osiąga on pełny wzwód, lecz w pewnym momencie opada, a on strasznie się tym przejmuje i nie próbujemy ponownie. Dodam, że on przyznał, że dosyć często się masturbował, ponieważ nie spotykaliśmy się dosyć często, a ostatnio wspomniał, że nawet nie ciągnie go do tego tak jak kiedyś. Powiedział, że nie czuje się pewny w sytuacjach intymnych, chociaż niejednokrotnie zapewniałam go, że niepotrzebnie. Myślałam, że wina tkwi we mnie, jednak on zapewnia mnie, że to nie o to chodzi. Wspomniał, że gdy nie jesteśmy razem, to byle myśl a jego członek twardnieje i nie ma problemu ze wzwodem. Jak mogę mu pomóc? Co jest nie tak? Gdzie jest przyczyna tego problemu? Pomóżcie, gdyż dochodzi między nami do poważnych kłótni. Dodam, że często ćwiczy, nie pali i nie pije.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Z Twojego opisu wynika, że partner stale się masturbuje. Doprowadziło to do tego, że tylko jeden rodzaj bodźców daje mu całkowitą satysfakcję. Dodatkowo ewidentnie widać czynnik psychologiczny, tzn. stres przed kolejnym niesprostaniem Twoim oczekiwaniom. Obawa przed kolejnym osłabieniem erekcji nie pozwala mu doprowadzić stosunku do końca. W obecnej sytuacji wskazane jest całkowite odstawienie maturbacji oraz szczera, spokojna rozmowa między Wami. Objawy powinny zniknąć z czasem.
Pozdrawiam.