Palenie a możliwość wystąpienia raka krtani

Witam serdecznie..Mam 31 lat.Od kilkunastu lat jestem palaczem.Pale od 15 roku życia.Srednio dziennie wypalam maksymalnie do 6 papierosów.Spontanicznie pale w wekendy. Ogolnie w ciągu miesiąca wypalam do 4 paczek papierosów.Od roku cierpię na problemy z gardłem.Ostatnio miałem poważną infekcje zakonczna tygodniowa terapia antybiotykowa.Podobno byl to nawrot anginy ropnej.Tylko ze teraz mam uczucie obecnosci ciala obcego w gardle...Podobno takie objawy ma rak krtani!!.

no jasne! 85 procent raków krtani to raki tytoniowozależne. W dymie papierosowym jest około 200-stu substancji rakotwórczych. Rzuć palenie lub żegnaj.