Pęknięcie tętniaków aorty

Witam. Mój tata ma 44 lata i ma 2 tętniaki aorty. Z czasem one rosły i rosły, aż teraz są takie wielkie, że już nie rosną. Są po prostu tak wielkie jak tylko mogły być. Taki tętniak w każdej chwili może pęknąć, ale jest jakaś możliwość przeżycia gdy pęknie? Lekarze nie chcą podjąć się opeacji, bo są zbyt duże. Wiadomo ile czasu mu zostało skoro są już ogromne?

Witam. Zabieg jest wysoce ryzykowny, tak jak i pęknięcie - zagraża nagły zgon. Jeśli tętniak rozwarstwi aortę do poziomu odejścia tętnic nerkowych, to będzie to koniec. Przykro mi.