Piersi w ciąży

czy mijający ból piersi (7t.c), może świadczyć o tym,że z ciążą dzieje się coś nie tak. Czy piersi powinny boleć przez cały okres ciąży ?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie, piersi zwykle nie bolą przez cały okres ciąży. Ból, uczucie ciężkości i napięcia są zazwyczaj najsilniejsze w pierwszym trymestrze, potem stopniowo mijają. Jednak niektóre ciężarne w ogóle nie doświadczają takich odczuć, a inne mają je przez całą ciążę- po prostu nie ma ścisłej reguły.