Planowanie ciąży po zakończeniu kuracji Axotretem

Zaczynam terapie Axotretem i jestem zmuszona odłożyć planowanie ciąży na potem. Chcialabym wiedzieć, kiedy tak naprawde po zakończeniu terapii mozna starać sie o dziecko? Czy znane są przypadki że kobiety po leczeniu tym lekiem posiadaja zdrowe dzieci?

W trakcie kuracji oraz 3 lata po jej zakończeniu bezwzględnie konieczna jest antykoncepcja ze względu na teratogenne działanie leku. Po upływie 3 lat od zakończenia terapii można spokojnie starać się o potomstwo i nie będzie miało to wpływu na zdrowie dziecka. Należy pamiętać o rygorystycznym trzymaniu się zaleceń lekarza prowadzącego.