Podejrzenie chłoniaka po rtg klatki piersiowej

Witam, mój lekarz rodzinny wystawił mi skierowanie na usg brzucha i rtg klatki piersiowej z dopiskiem na obu "podejrzenie chłoniaka". Co to takiego jest?Ciężko mi się rozmawia ze swoim rodzinnym lekarzem,ponieważ zawsze odpowiada mi wymijająco,a ja bym chciała wiedzieć co mi jest i czy na pewno usg i rtg jest niezbędne. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,
Zlecone Pani badania nie są obciążające dla organizmu i powinna je Pani wykonać. Pani lekarz ma obowiązek je zlecić, jeśli ma Pani jakiekolwiek objawy wskazujące na chłoniaka. Możliwe też, że ma Pani zupełnie inną chorobę, ale lekarz pisze na skierowaniu to, co może pomóc w interpretacji badania lekarzowi radiologowi, więc proszę się nie martwić na zapas. Im szybciej zrobi Pani badania, tym lepiej.