Pomiar składu ciała u 21-latki

Dzień dobry.Mam 21 lat, 158 cm wzrostu. Proszę mi napisać, czy zawartość tkanki tłuszczowej, kostnej, mięśni, wody i waga jest prawidłowa. Pomiaru dokonałam w warunkach domowych. Waga: ok.43.5 kg, tkanka tłuszczowa-ok.15%, woda-59.5%, tkanka mięśniowa-48%, kostna-2.1%. Proszę też powiedzieć, kiedy najlepiej jest się ważyć. rano, tuż po przebudzeniu?(zawsze tak myślałam), może po posiłku? Jaka pora dnia da najbardziej miarodajny wynik?Dziękuję za odpowiedz.

Zapraszam do mojego gabinetu, analiza składu ciała jest u nas badaniem bezpłatnym, wtedy dokładnie Pani omówię wyniki.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Szanowna Pani,
Najlepiej ważyć się rano na czczo po porannej wizycie w toalecie. Wyniki na urządzeniu domowym mogą być niemiarodajne. Najlepiej jest je wykonać w gabinecie dietetycznym, natomiast same wartości są prawidłowe.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl