Popękana skóra na dłoniach

Witam serdecznie.Oto moje pytanie.Mam popękane ręce na dłoni aż krew mi toche leciała ale była zaschnieta i podał mi ktos ręke na przywitanie i nie wiem czy jezeli ta osoba miała by też jakąś rane stara lub swieża albo krew innej osoby na ręce to czy moge zarazic sie np hcv lub inna choraba.Najbardziej chodzi mi hcv bo co dopiero urodziłam male dziecko i bardzo martwi mnie ten problem

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, uważa się, że niebezpieczne są dopiero ilości krwi widoczne gołym okiem, niemniej wskazane jest unikanie styczności z krwią w takich przypadkach jaki Pani podała. Jeżeli ma Pani podejrzenie, że do takiej sytuacji doszło (a druga osoba może być zakażona HCV) to proszę o kontakt z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam