Popijanie tabletek antykoncepcyjnych multiwitaminą

Witam ,biore tabletki antykoncepcyjne sylvie 20 ,i tak sie zastanawiam czy wplyw na nie ma multiwitamina którą czasem popijam tabletke , multiwitamina jest z firmy optisama ,jest tam wit c ktora ma wplyw chyba na antykoncepcje ,w jeden tabelce jest napisane "witamina C/C 1778mg a obok 80,0 mg 100% . Mam sie czym martwic? czy odstawic multiwitamine?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany preparat nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.