Powiększony trzeci migdał u czterolatki

Witam, mam dylemat poniewaz moja cztero-letnia corka ma powiekszony trzeci migdał w nosie plus wysięk w lewym uchu ma wskazania do zabiegu usuniecia plus dren w uchu. Corka jest bardzo czesto przeziebiona ma anginy ropne do kilku razy w roku podejrzenia zapalenia pluc ogolnie mowiac niska odpornosc immunoglobulina IGA 95mg/dl a IgE 36,0kUl. Zastanawiamcsie czy poddac corke zabiegowi usuniecia migdałka czy lepiej jeszcze poczekać. Prosze o poradę

Nie czekaj aż dziecko straci słuch nieodwracalnie.Usuń szybko trzeci migdałek. Ale nie zgadzaj się na razie na żadne dreny w uchu. w 99 % w mojej praktyce jako laryngologa dziecięcego, wystarczyło usunięcie trzeciego migdałka a płyn z ucha wypłynął samoistnie po adenotomii bez drenów.