Problem z depresją, uzależnieniem od alkoholu i kłamaniem

Witam, mam problem z moim przyjacielem, u którego kilka lat temu stwierdzono depresje. Ostatnio był u psychiatry od którego otrzymał Asertin 100. Ale obawiam się, że kolega nie powiedział o wszystkich objawach. Otóż nieświadomie kradnie, nadużywa alkoholu, kłamie w najbardziej błahych sprawach i zamyka się w sobie nie czując potrzeby rozmowy. Otwiera się płacząc tylko po bardzo dużym spożyciu alkoholu. Co mam zrobić w takiej sytuacji. Dziękuję za odpowiedź. Maria

Witam,
proceduralnie każde uzaleznienie leczy się w pierwszej kolejności przed innymi/np.depresją/.Proszę spróbować wyjaśnić przyjacielowi koniecznośc skorzystania z tej możliwości w placówce leczenia uzaleznień,gdzie trzeba się po prostu zgłosić,poddać diagnozie i następnie leczeniu.
Może zgłosić taką potrzebę również osoba bliska,ale i tak sam uzależniony musi się stawić na wezwanie,a to jest dla każdego alkoholika najtrudniejsze,bo nie ma poczucia choroby.Najczęsciej poddaje się dopiero ,gdy zobliguje go do tego sąd albo inna sytuacja przymusu.
Niestety.