Problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego podczas rozmowy

Witam.Mam problem.Chodzi mi o utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy np z mężczyzną. Mam takie coś,że próbuję patrzeć komuś w oczy i wychodzi mi to tylko jeśli ta osoba nic nie mówi.Kiedy mój rozmówca zaczyna mówić to dla mnie za wiele.Nie mogę skupić się na jego słowach przez to,że staram się utrzymać z nim kontakt wzrokowy.Staram się patrzeć rozmówcy w oczy i momentalnie moje myśli zanikają.Aby zrozumieć co mówi muszę odwrócić wzrok,co jest odebrane jako olewanie rozmówcy ,pomocy :(

Kontakt wzrokowy- wbrew pozorom- nie jest utrzymywany ciągle. Najczęściej wygląda to tak, że kontaktujemy się wzrokiem , co jakiś czas, co parę słów. Rzadko zdarza się, by ktoś nieprzerwanie patrzył w oczy mówiąc lub słuchając. Chyba, ze w sytuacji romantycznej, ale wówczas zwykle motywacja do skupienia na werbalnej części komunikatu jest mniejsza a większą wagę przykłada się właśnie do kontaktu wzrokowego o mowy ciała. Dlatego tez warto, żeby przyjrzała się Pani sytuacjom, w których się to dzieje i temu, czy faktycznie nie potrafi Pani w ogóle wchodzić w kontakt wzrokowy, czy raczej nie utrzymuje go Pan cały czas?

trudno udzielic pomocy na portalu....za takim zachowaniem stoi wiele mechanizmow.. u kazdego czlowieka wyglada to troche inaczej.najlatwiej przyjrzec sie im i je zmienic na psychoterapii.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza