Problemy z jedzeniem - jak sobie poradzić?

Witam. Mam 19 lat, 175 cm wzrostu i ważę 69 kilogramów. Od zawsze odchudzam się. Borykam się z problemem kompulsywnego jedzenia, które powróciło po półrocznej przerwie. Obecnie jestem na diecie, schudłam 4kg w ciągu miesiąca. Niestety, dopadają mnie 'gorsze dni' kiedy mam ochotę się poddać i jeść normalnie. Można powiedzieć, że jedzenie podporządkowało mnie sobie. Ciągle liczę kalorie, a gdy się objadam- mam wyrzuty sumienia. Do tego po objadaniu się stosuje wszelkiego rodzaju środki przeczyszczające- herbaty, tabletki. Jak mogę w końcu zacząć chudnąc normalnie i zdrowo? Moje BMI jest prawidłowe, jednak daleko mi do idealnej sylwetki.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o występowaniu jednej z chorób z grupy zaburzeń odżywiania. Nieregularne jedzenie oraz częste stosowanie środków przeczyszczających może skutkować wystąpieniem powikłań ze strony układu pokarmowego. Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza w celu diagnostyki problemu. W poprawieniu sylwetki ciała mogą być skuteczne różnego rodzaju ćwiczenia na poszczególne partie mięśni.