Prośba o analizę wyniku badania rezonansem magnetycznym

mam pytanie moja mama dostała wyniki badań i chcemy wiedzieć co to znaczy bo niestety dostanie do neurologa jest możliwe dopiero w marcu a chodzi o badanie MR mózg i pień mózgu bez kontrastu. Oto opis Badanie wykonano w sekwencajch SE,FSE,EPI w obrazach T1,T2 I FLAIR w płaszczyźnie osiowej.czołowej i strzałkowej .Dość liczne rozsiane ogniska hiperintensywne w T2 i FLAIR hipointensywne wT1 widoczne w istocie białej około komorowej okolic czołowych-zmiany naczyniopochodne ,niedokrwienie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najprawdopodobniej nie ma się czym martwić, są to zmiany związane z miażdżyca naczyń i występują bardzo często w badanej populacji. Jednakże nie znam powodu z jakich było wykonywane badanie co jest bardzo ważne. Zalecam wizytę u lekarza zlecającego badanie w celu wyjaśnienia dokładniejszego. Pozdrawiam.