Przedwczesny wytrysk a masturbacja i pornografia

Witam, mam 21 lat i przygnębiający problem. Mianowicie (wczesny lub przedwczesny) wytrysk. Wytrzymuję od 3 do 10 minut. Nigdy nie zerkałem na zegarek ale pełne rozładowanie seksualne w trakcie stosunku potrafię zagwarantować tylko sobie. Nie udało mi się jeszcze w pełni zaspokoić partnerki. Jest to dość dołująca sprawa. Współżycie ze stałą partnerką i jedyną, zacząłem od mniej więcej roku. Czy ma to jakiś związek z masturbacją nierzadko w asyście pornografii? Psychologiczny? Proszę o pomoc!!

Dzień dobry!

Czas trwania stosunku 3-10 minut jest prawidłowy i nie świadczy o wytrysku przedwczesnym. O wytrysku przedwczesnym (według różnych kryteriów) mówimy najczęściej poniżej 1 minuty stosunku. Podany przez Pana czas jest powszechny.

Brak orgazmu u partnerki może wiązać się z także z jej trudnościami (np. brak doświadczenia seksualnego, generalna trudność z osiąganiem orgazmu, nawyki masturbacyjne itp.) lub krótkim stażem Państwa współżycia i wciąż budującą się wprawą i wzajemnym porozumieniem.

Pozdrawiam!