Przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej a dniu plamienia

Witam, Jestem prawie 8 tyg po porodzie. Lekarz przepisal mi tabl anty microgynon. W sobote zdawalo mi sie ze dostalam juz okres, jednak to chyba plamienie, jest bardzo skape, mimo to zaczelam przyjmowac tabletki. Pierwsza wizielam w dni tego plamienia. I tu moje pytanie czy powinnam dalej brac czy czekac na prawidlowy okre?

Szanowna Pan i!

Proszę tabletki kontynuować,wtedy będzie miała Pani pełną antykoncepcję.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka