Rokowania po operacji rozwarstwionego tętniaka aorty z wszczepieniem stentgraftu

Mój tata (51 lat) 2,5 tyg. temu przeszedł operację (ratującą życie) rozwarstwionego tętniaka aorty z wszczepieniem stentgraftu.Przez kolejny tydzień lekarze walczyli z niewydolnością wielonarządową,pozostawał w uśpieniu.Obecnie oddycha samodzielnie,jest wydolny krążeniowo i pracuje przynajmniej jedna nerka.2 tyg.po operacji pojawił się jednak problem-brak czucia w nogach.Wczoraj tata miał kolejny zabieg i lekarze mówią,że jest ryzyko że nie będzie chodził.Jakie są rokowania w takich przypadkach?

Za mało wiem wiem o chorobie,operacjach - nie moge wiec wypowiedzieć się autorytatywnie!!! Odpowiedzieć powinni operatorzy!!! zż