Czy przy stwierdzonym rozwarstwieniu aorty jest szansa na normalne funkcjonowanie pacjenta?

Mój mąż przeszedł operację rozwarstwienia aorty przy sercu , przeżył lecz tylko ten odcinek został usunięty natomiast na długości ciała to rozwarstwienie pozostało. Powikłaniami dwoma była zbierająca się woda wokoło serca i problem z jelitami przeszedł kolejne dwie operacje i przeżył. Decydujące będą kolejne dni czy coś jeszcze nie wyjdzie . Wspomnę , że mąż ma 56 lat . Moje pytanie czy jeżeli wyjdzie z tego wszystkiego ( nerki nie działają , noga lewa jest niesprawna ) ma szanse na prawie normalne życie pomimo istniejącego rozwarstwienia aorty wdłuż ciała ? pozdrawiam Joanna

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie pytania powinna Pani kierować do lekarzy, którzy opiekują się Pani mężem. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie i wszystko zależy od stanu pacjenta. Proponuję szczerze porozmawiać z lekarzem prowadzącym, on będzie mógł udzielić trochę więcej informacji.