Rozdrażnienie, płaczliwość a depresja poporodowa

Witam mam pytanie odnośnie siostry która urodziła cztery miesiące temu dziecko trzecie i sama też jest lekarzem stomatologiem. wydaje mi się że ma depresję ale nie chce się z tym problemem zgłosić sama do specjalisty co robić w takiej sytuacji. objawy zauważone częsty płacz rozdrażnienie njest cały czas śpiąca wstaje niewyspana dziś sięgnęła po alkochol. co robić

Witam,

W tej sytuacji najlepiej byłoby się skontaktować z lekarzem psychiatrą, który zaproponuje bezpieczne leczenie. To może być również wizyta domowa, gdy jest taka konieczność. Być może siostra chciałaby też skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, by móc spokojnie porozmawiać o swojej sytuacji i samopoczuciu.

Pozdrawiam
Ewa Czernik