Rozpoczęcie diety u 21-latka

Witam. Chciałbym rozpocząć dietę połączoną z aktywnością (bieganie, pływanie, może coś jeszcze). Ważę 90 kg przy wzroście 173 cm. Od czego zacząć? Jaką dietę wybrać?

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam, Zaleceniem dla Paniabędzie racjonalna dieta, a raczej zmiana nawyków żywieniowych. Z diety wykluczyć należy słodycze, tłuszcze zwierzęce, tłuste mięsa,zwiększyć spożywanie warzyw i owoców. Ponadto należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomocne będzie włączenie aktywności fizycznej, a co najważniejsze zachowanie regularności w ćwiczeniach. Pozdrawiam, Agata Zmorkowska

Witam! Specjalista powinien przeprowadzić z Panem wywiad żywieniowy oraz wykonać potrzebne pomiary ciała. Wtedy będzie można ustalić indywidualny plan żywienia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska