Rozsypka i odczuwanie straty po śmierci bliskiej osoby

Witam mam pytanie. Mam pewien problem ze sobą ale nie wiem czy to już depresja czy tylko jakieś zachwianie emocjonalne . Otóż ponad 3 lata temu zmarła najbliższa mi osoba i strasznie to przeżyłam . Płakałam dniami i nocami ale w pewnym momencie mi przeszło i dosłownie wyparłam tego człowieka z pamięci. Od tamtej pory raz na jakiś czas odczuwam stratę , wypłaczę się max 2 dni i jest ok. Niestety ostatnio z dnia na dzień jestem w rozsypce od 3 tygodni. Czy mam się zgłosić do specjalisty ?

Witam serdecznie.
Każdy z Nas radzi sobie ze stratą na swój sposób. Z żałobą można poradzić sobie w kilka tygodni, nieraz miesięcy a innym razem po prostu wypieramy zdarzenie. W Pani przypadku żałoba nie została zakończona i powinna Pani udać się do psychologa. Wspólnie, w poczuciu bezpieczeństwa pogodzi się Pani ze stratą osoby bliskiej. Jest to potrzebne by prawidłowo mogła Pani funkcjonować. Po terapii będzie mogła Pani ze spokojem wspominać bliską, utraconą osobę.
Pozdrawiam
Magdalena Romaniuk
psycholog

Witam,

To dobry pomysł. Może chciałaby Pani zacząć od kontaktu z psychoterapeutą. Mam wrażenie, że rozmowa o starcie i wychodzeniu z niej mogłaby być pomocna.

Pozdrawiam
Ewa Czernik