RTG płuc 67-latka

Rtg płuc- interpretacja wyniku. Witam. Mam pytanie odnośnie wyniku rtg płuc. Napisane jest: widoczne zmiany bliznowate, podciągnięcia wnęk ku gorze, zrosty na przeponie, zwłóknienia w polach płucnych. Jak to interpretować?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć charakter pozapalny. Nie można wykluczyć innego podłoża występowania zmian. Wskazana jest wizyta u specjalisty pulmonologa.