Ryzyko zarażenia chorobą weneryczną poprzez seks oralny

Witam, 3 miesiące doszło do sytuacji. Kobieta zadowalala mnie ja jej nie dotykałem robiła mi tzw. Loda nic więcej . Nie pamiętam czy miałem prezerwatywe doszedłem w jej ustach wszystko trwało około 30 sekund. Czy istnieje jakieś rryzyko zakażenia? Przez te 3 msc. Raz byłem przeziębiony nie miałem wysokich Temperatur Ciała. Czy mam mieć jakiekolwiek podstawy do obaw ze zaraziłem się hiv? Bardzo bym prosił o jasna odpowiedz co do tego przypadku.

Dzień dobry!

Ryzyko zakażenia wirusem HIV poprzez seks oralny, gdzie kobieta jest stroną aktywną, jest znacząco mniejsze niż podczas stosunku genitalnego, a także niż gdyby to Pan był stroną aktywną. Jeśli ma Pan podejrzenia, że kobieta jest nosicielką wirusa HIV - należy wykonać badania.
Proszę jednak pamiętać, że poza wirusem HIV istnieją także inne choroby przenoszone drogą płciową.

Pozdrawiam!