Skurcze brzucha w 33. tygodniu ciąży

Witam, jestem 33 3 tc od 3 dni mam skurcze, zapewne przepowiadajace, co 20-30 minut. 2 tygodnie temu na badaniu u lekarza dowiedziałam się że szyjka jest sporo skrócona. Czy to oznacza że niedługo mogę urodzić? Czy takie skurcze maga szkodzić dziecku przez częste napinane się brzucha?

Powinna Pani jak najszybciej udać się do swojego lekarz prowadzącego. To nie skurcze szkodzą Pani dziecku tylko wcześniactwo jeśli urodzi Pani przedwcześnie. Pozdrawiam