Stan pacjenta po amputacji części opuszka palca u ręki

Pacjent jest po amputacji części opuszka palca u ręki. Nie zmieniał opatrunków nie chodził na kontrole. Ostatnio miałam możliwość sprawdzenia jak to wygląda ( po prawie roku od zdarzenia). Z kciuka wystaje około 1 cm gołej kości. Zadne perswazje do pójscia do lekarza nie skutkują. Myślę że zaniedbanie pacjenta spowodowało ubytek otaczącej kośc tkanki miękkiej. Jestem przerażona tym stanem (to mój brat) i nie wiem czym może skutkować dalsza bierność. Bardzo proszę o poradę.POzdrawiam Doprota Z

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - zwykle po takich zabiegach rana goi się dobrze, ale pod warunkiem częstych zmian opatrunków przez pierwszy okres - co Pani brat zaniedbał.
Z opisu obecnej sytuacji wynika: natychmiast zmusić brata do wizyty u chirurga, nie wykluczam w tej sytuacji kolejnej amputacji. Grozi to ogólnym zakażeniem organizmu.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg Kraków

Bez zbadania pacjenta nic nie jestem w stanie poradzić! Proszę zgłosić się do najbliższego oddziału chirurgicznego SOR !!! zż