Stan zapalny żołądka i refluks przełyku

Witam, Dlaczego stan zapalny żołądka utrzymuje się od ponad roku, jeśli przyjmowane są leki typu Pantopraz i utrzymywana dieta lekkostrawna ? Ponad to po badaniu przełyku stwierdzono refluks przełyku. Czy Controloc 20mg pomoże? skoro objawy utrzymują się od ponad roku mimo przyjmowanych leków i diety. A dalej nie mogę normalnie jeść, ponieważ zaciska mi się przełyk i jest niedobrze. Czy to wgl ustąpi? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy są tak nasilone a stan zapalny się utrzymuje konieczne jest zintensyfikowanie leczenia. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem, który pokieruje dalszym leczeniem.