Refluks i obniżone ciśnienie dolnego zwieracza przełyku

witam.mam refluks i obnizone cisnienie dolnego zwieracza przeylyku stwierdzone w badaniu.od 1,5 roku biore controloc 2x40 i debretin 3x1 .moje pytanie brzmi jaki czas mozna brac debretin czy tak samo dlugo jak controloc latami?

W chorobie refluksowej przełyku standardem jest stosowanie leków blokujących w żołądku tzw. pompę protonową, czyli mechanizmu, który odpowiada za wytwarzanie kwasu solnego. Do tej grupy leków należy Controloc. Przyjmowanie innych leków, takich jak Debretin nie jest konieczne.