Jak zwiększyć napięcie dolnego zwieracza przełyku u osoby z refluksem?

cierpię od kilku miesięcy na refluks. zaczęło się w kwietniu, po 3 miesiącach męczarni zastosowałem IPP oraz restrykcyjne żywienie - jogurty naturalne itp. Refluks na jakiś czas ustąpił. niestety wrocilem do dawnych nawyków niezdrowego jedzenia i nagle refluks wrocil i nie jestem w stanie się go pozbyć mimo intensywnego leczenia - łączenie controlocu, gavisconu i siemienia lnianego. Zero alkoholu i zero papierosow, nie jem nic smażonego. Jedynym objawem refluksowym jest kaszel po posilku i chrypka. co mogę zrobić - jak zwiększyć napięcie dolnego zwieracza przelyku? Niestety gastroskopii się nie poddam bo po prostu mam na tyle opory że nie zrobię tego nawet wiedząc, że bede sie niesamowicie meczyl. Z gory dziekuje za odp.

Leczenie polega na podawaniu blokerów histaminowych, albo inhibitorów pompy protonowej, dzięki którym zgaga wprawdzie błyskawicznie znika, a chorobowe zmiany w śluzówce przewodu pokarmowego ustępują. Inhibitory pompy protonowej (leki, które Pan przyjmuje) hamują  wydzielanie kwasu solnego w żołądku co wpływa negatywnie na wchłanianie magnezu, cynku, kwasu foliowego oraz wręcz uniemożliwiają organizmowi dostęp do witaminy B12. W przypadku zgagi prostą formą terapii jest podawanie wysokich dawek witaminy B12 (500-2000 µ?g dziennie) w formie metylokobalaminy. Zmniejsza ona stężenie tlenku azotu, przez co mięsień okrężny może się znów całkowicie domknąć. Dodatkowo- dzięki temu mogą zniknąć objawy związane z zespołem jelita drażliwego oraz wzdęcia i zaparcia będące rezultatem zwiotczenia i spowolnienia pracy jelit wywołanego nadmiarem tlenku azotu. Warunkiem jednak podstawowym jest przestrzeganie odpowiedniej diety, ubogowęglowodanowej, pozbawionej cukru oraz wędzonych i peklowanych produktów mięsnych zawierających azotany, które to utrudniają wchłanianie witaminy B12. Podsumowując: najlepiej odstawić leki ponieważ i tak nie spełniają swojej roli i kupić suplement, który zawiera w jednej kapsułce witaminę B12( ale tylko metylokobalaminę), biotynę, witaminę B6 oraz kwas foliowy. Pozdrawiam