Szczepienia dla dziecka

Witam, Jesteśmy przed szczepieniem maluszka i zastanawiamy się czy podać mu 6 w 1 czy szczepić stopniowo jak kiedyś.Bardzo proszę o porównanie tych rodzajów szczepień i mała podpowiedz co jest korzystniejsze. Z góry dziekuje

Być może nie jestem w stanie naukowo odpowiedzieć na to pytanie, aczkolwiek korzystając z wiedzy biologa i immunologa, usłyszałam kiedyś że jednoczesne podawanie kilku szczepionek tzw. szczepionki skojarzone nie jest do końca dobrym rozwiązaniem pod względem reakcji układu odpornościowego dziecka i tworzenia się przeciwciał. Inną zaś sprawą jest narażanie dziecka na stres wynikający ze szczepieniem i podawaniem wszystkiego osobno.