Tętniak, torbiel lub dysplazja włóknista na kości ciemieniowej w czaszce niemowlaka - jaka przyczyna?

Witam, mam pytanie odnośnie zdjęcia RTG kości czaszki u 7-miesięcznego niemowlaka, ponieważ w opisie stwierdzono tętniaka, torbiel kości ciemieniowej lub dysplazję włóknistą. Jestem załamana tą sytuacją, dlatego chciałabym się poradzić lekarza, co może być tego przyczyną? Czy uraz głowy, czy poród kleszczowy, czy może jakaś choroba genetyczna? Bo lekarze na razie wysłali go na badanie chromosomów. Dodam, że 2 razy podczas przekrętów na łóżku uderzył się w główkę. Nie wiem co mam myśleć i boję się potwornie. Czy jest to może jakiś nowotwór? Czy może się sam wchłonąć, czy potrzebna jest operacja oraz naswietlanie? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i korzystanie z naszego serwisu.

Niestety, Twoje pytanie dotyczy wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej.

Skonsultuj wyniki badań Twojego dziecka z lekarzem prowadzącym, który znając historię jego choroby, będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytania i pokierować leczeniem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl