Torbiel szyszynki u 20-letniej osoby

Mam 20 lat. 4 lata temu podczas pobytu w szpitalu wykryto u mnie torbiel szyszynki 8 x 6 mm. Od tamtego czasu nie miałam powtarzanych badań a moje bóle głowy, uciskanie w okolicach potylicy, częste zawroty głowy oraz ogólne osłabienie leczone jest stale od 2 lat ketonalem. 2 dni temu trafiłam na sor ,zrobiono mi tomografię która wykazała zwapnienie w okolicach szyszynki 10 x 11 x 8 mm. Czy to, że ta cała torbiel jest groźne? Czy powinnam leczyć to operacyjnie ?

Witam! Torbiele szyszynki są bardzo częstą, najczęściej bezobjawową zmianą w obrębie mózgowia. Leczenie chirurgiczne wdraża się tylko wtedy, kiedy powiększająca się torbiel uciskając na sąsiadujące struktury prowadzi do zaburzenia krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego, a w konsekwencji do wodogłowia. W przypadku, gdy torbiel manifestuje się głównie bólami głowy nie wdraża się leczenia chirurgicznego. Proszę pozostać pod okresową kontrolą neurologa.